banner141

Çamoluk Kaymakamından Engelliler günü Mesajı

Çamoluk Kaymakamı Efecan Şahin 3 Aralık Dünya Engelliler günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Çamoluk Kaymakamından Engelliler günü Mesajı

 3 Aralık Dünya Engellier gününün  engelli vatandaşların sorunlarına dikkat çekmek için bir fırsat olduğunu dile getiren Kaymakam Efecan Şahin Mesajında;
Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilen 3 Aralık günü, engelli vatandaşlarımızın sorunlarına ve ihtiyaçlarına dikkat çekmek, farkındalık oluşturmak açısından önemli bir tarihtir. Bugün tüm dünyada ve ülkemizde insan hakları anlayışıyla engelli bireylerin her alanda özgürce ve rahatça yaşayabilmeleri, topluma faydalı bireyler olabilmeleri için engelli kardeşlerimizin önündeki her türlü engeli kaldırmak ülkesini seven her vatandaşın vazifesi olmalıdır.
Bu alandaki sorunlar sadece engelli bireyleri değil tüm toplumu ilgilendiren ve çözüme yönelik gerek sivil toplum kuruluşları olsun gerek de yerel yönetimler olsun katılımını gerektiren sorunlardır. Devletimiz her zaman sosyal devlet anlayışıyla vatandaşlarına eşit hak ve imkanlar sunarak temel hak ve özgürlükler konusunda vatandaşlara daha yakın olmaya, onların sosyal yaşama katılımlarını artırma konusunda hizmet sunmaya devam etmektedir. Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına sahip çıkmak, doğru ve kalıcı çözümler üretmek, onların toplumla uyum içerisinde bütünleşerek karşılıklı saygı ve sevgi ortamında birbirimizi anlayarak yaşayabilmek en büyük gayemizdir.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde toplumsal duyarlılığın ve sorumluluğun arttırılması temennisi ile tüm engelli kardeşlerimize ve büyüklerimize saygılarımı sunuyorum. dedi.

Çamoluk Haber

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2018, 11:40

Kazım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner155