banner87
27 Haziran 2017 Salı

Giresun'a Yeni Vali

Çamoluk'a Yüksek Okul Hayal mi Oldu?

Veysel Ekmen'in Yüksek okul hakkında yaptığı açıklama kafaları karıştırdı.

03 Şubat 2017 Cuma 19:20
Çamoluk'a Yüksek Okul Hayal mi Oldu?
Çamoluk'lu İTO Meclis Üyelerinin yoğun çabaları sonucu, İstanbul Ticaret Odası tarafından Çamoluk'ta yaptırılan, iki yıllık Meslek Yüksek Okulunun henüz inşaatı bitmeden kapanması gündemde.

 28 Ocak 2017 Cumartesi Akşamı, Çamlıca'da ki Çamoluk Dernek Merkezinde, Çamoluk'a yeni atanan Kaymakam Mustafa Demir için düzenlen tanışma yemeğinde, Veysel Ekmen'in yaptığı konuşma, Çamoluk Meslek Yüksek Okulu hayal mi oluyor sorularını akla getirdi.

Yüksek Okul konusunda Veysel Ekmen yaptığı konuşmada; İki yıllık üniversite mezunlarının lise mezunu muamelesi gördüğünü ve bu okullara olan talebin giderek azaldığını, Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksek Okulunun kapasitesinin 1600 öğrenci olduğunu ancak okulda 800 öğrencği bulunduğunu açıkladı.

Çamoluk'a yapılan Meslek Yüksek Okulunun öğrenciler tarafından tercih edilmeyebileceğini söyleyen Veysel Ekmen, Çamoluk meslek Yüksek okulunun açılamayabileceğini ima etti.

Konu hakkında görüşlerini aldığımız Çamoluk'lu İTO Meclis Üyelerinden bazıları, Henüz ortada verilmiş bir kararın olmadığını YÖK, Giresun Üniversitesi ile yapılacak görüşme  ve istişarelerden sonra ancak bir karar verilebileceğini söyledi.
Çamoluk'a yapılan bu yatırımın, eğitim amaçlı olduğunu, bu nedenle Meslek Yüksek Okulu olmaması durumunda da, yine eğitim amaçlı kullanılması gerektiğini dile getirdi.

Çamoluk Haber
  Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!

  Yorumlar
  Toplam 19 yorum mevcut

 • Bir Vatandaş 5 ay önce yorumlandı

  Açılmayacaksa o binayı devlet hastanesi yapın bari o kadar para boşa gitmesin

 • M.k 5 ay önce yorumlandı

  Insallaj

 • orhantorun 5 ay önce yorumlandı

  ikiyillik üniversite lisesayiliyorsa camoluk icinolamazbutunkiyeicingecerliolmasilazim yoksa camolukahaksislikolur

 • çamoluklu genç 5 ay önce yorumlandı

  çamoluğun en önemli sorunu çamolukta'ki iş sorunu işlerin %80 i sezonluk iş ve sürekli iş imkanı olmadığından gençler ilçeyi terk edip büyük şehirlere gidiyorlar.bu yüzden çamlukta yeni iş sahaları açılması ve çamoluktan göçün durdurulması gerekiyor.
  bu konuyu da çamoluk lu iş adamları ve siyasılerin birlikte çözebileceğine inanıyorum.
  bu sorun çözüldüğü zaman diğer sorunlarda rahatlıkla çözülecektir. teşekkürler...

 • Betül düzyurt 5 ay önce yorumlandı

  Kendi köyünü kötüleyen gelişmesini istemeyen sizleri gördükçe hayrete düşüyorum. Bizim derdimiz 2 kilo domates değil hala anlamayanlar var. Doğu da okuyanlar okuyor herşey iyi güzel de Çamoluk ta neden okunmasın? Üniversite demek o bölgenin hertürlü alanda gelişmesi demek bunun hemen olması beklenemez zaman alabilir ama elbet gelişmeye mahkumdur. (Kendini kültürlü sanan çamoluklu gençe cevaben)

TÜM YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
SAYFALAR
ARŞİV