banner141

Bayır'da 500 Ihlamur Fidanı Toprakla Buluştu

Bayır Köyü Derneği Organizasyonu ile 500 ıhlamur fidanı dikildi.

Bayır'da 500 Ihlamur Fidanı Toprakla Buluştu

Bayır Kööyü Derneği tarafdından  "sizin de bire dikili ağacınız olsun" sloganı ile başlatılan çalışma sonucunda Bayır Köyü ve çevresine 500 ıhlamur fidanı dikildi.

Bayır Köyündeki yeşil oranını arttırmaya dönük yapılan çalışmaya, vatandaşlar büyük ilgi gösterdiler.

Bir fidan bedelinin  100TLolduğu  kampanya ile toplanan 500 ıhlamur fidanı  dikimi, Bayır Köyü Dernek Başkanı Alpaslan Şişman, ve Yönetim Kurulu Üyeleri; Yunus Arslan, Barbaros Şişman ve Kenan Şişman'ın katılımıyla gerçekleşti.

Bayır Köyüne estetik ve görsel zenginlik kazandırmak için çalışmalar yaptıklarını dile getiren Dernek Başkanı Alpaslan Şişman, konu ile ilgili yaptığı açıklamada;

Bayırköyü Derneği olarak, her fırsatta  köyümüzü daha da güzelleştirmek adına ağaç dikmeye ve yeşil alanların sayısını artırmaya çabalıyoruz. Gelecek nesillere bırakabileceğimiz en değerli mirasın yaşanabilir ve sağlıklı bir çevre olduğunu düşünüyoruz. Köyümüzü değiştirmeye güzelleştirmeye devam ediyoruz ve aynı zamanda çevreye ve yeşile duyarlılığı artırmayı amaçlıyoruz. Köyümüzün geleceği için çalışmaya aynı kararlılıkla devam edeceğiz" dedi.

Çamoluk Haber

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2022, 18:15

Kazım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner155