Kaymakam Furkan Berber'den Çamoluk'a Veda

Hakkari Vali Yardımcılığına atanan Çamoluk Kaymakamı Furkan Berber veda ederek ilçeden ayrıldı.

Kaymakam Furkan Berber'den Çamoluk'a Veda

Yaklaşık  iki yıldır Çamoluk'ta kaymakam olarakl görev yapan Furkan Berber, Cumhurbaşkanlığının yayınladığı mülki ve idari amirler kararnamesi ile Hakkari vali yardımcılıuğına atanmıştı.

Bir süredir izinde olan Kaymakam Furkan Berber'in yerine Alucra Kaymakamının vekalet ettiği Çamoluk Kaymakamılığına henüz yeni kaymakam ataması olamadığından yine Alucra kaymakamı vekalet edecek.

İlçemizde görev süresi dolarak ayrılan Kaymakam Furkan Berber, kurumları tek tek ziyaret ederek çalışanlarla vedalaştı.

Ayrıca Kaymakam Furkan Berber için bir de veda yemeği düzenlendi.

Veda yemeğine ilçede bulunan kurum çalışanları katılırken yerel yöneticilerden katılım olmadığı gözlendi.

Özellikle Cumhur İttifakı partilerinin ilçe başkanlarının veda yemeğinde olmamaları dikkat çekti.

Kaymakam Furkan Berber, Çamoluk'tan ayrılması nedeniyle bir de mesaj yayınladı.

Kaymakam Furkan Berber mesajında;

Saygı değer Çamoluklular, değerli dostlarım ve arkadaşlarım,

İki yıldır görev yaptığım güzide ilçemiz Çamoluk'tan Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Hakkari Vali Yardımcılığına atanmış bulunmaktayım.

Çamoluk ilçemizdeki görevim esnasında hep insanı yaşat ki Devlet yaşasın anlayışı ile hareket ederek millet olmazsa Devlet olmaz, Devlet milleti için vardır düsturuyla çalıştım. Devletimizin olmazsa olmaz değer ve ilkeleri çerçevesinde yetimi, öksüzü, fakiri, garibanı hep koruyup kollayarak vatandaşımıza Devletimizin engin şefkatini göstermeye gayret sarf ettim.

Tüm vatandaşlarımıza Devletin kapısını sonuna kadar açık tuttum. Makamların gelip geçici olduğunu, makamları değerli kılanın o makamı işgal edenin kendi kişilikleri ile ilintili olduğu bilinci ile hareket ettim. Devletimizin bana tevdi ettiği o makama hep layık olmaya çalıştım. Önemli olanın vatandaşımızın duası ve hizmet ettiğimiz yerde hoş bir seda bırakmak olduğu bilinciyle kamu görevimi yerine getirdim. Dolayısıyla asla kişisel beklenti ve gaye içerisinde olmadım.

Elbette kusurlarımız, yanlışlarımız, eksikliklerimiz ve hatalarımız da olmuştur. Şüphesiz hepimiz beşeriz. Hatasız ancak ve yalnız Yüce Yaradandır. Ama bilinmesini isterim ki bu hatalarımızın hiçbirinde kasıt ve art niyet söz konusu olamaz. İçimiz neyse dışımız da hep öyle olmuştur. Benim hayat felsefem ve doğrularım, görevimde önce Allah’ın rızasını kazanmak ve sonra da Devletimizin büyümesi ve kalkınması için ülke menfaatleri doğrultusunda Vatandaş memnuniyeti ve nihayetinde duası üzerine oturtulmuştur.

Bu ilke ve amaçlar doğrultusunda Çamoluk’ta görev yaptığım süre içerisinde omuz omuza çalıştığım tüm Kamu Kurum ve Kuruluşlarımızın değerli yönetici ve çalışanlarına, emniyet asayiş konusunda fedakarca çalışan polis ve jandarma mensuplarına, sevgili muhtarlarımıza, iyi iletişim kurduğumuz sivil toplum kuruluşlarına, nihayetinde hizmet etmekten onur ve gurur duyduğum değerli Çamoluk halkına teşekkürlerimi ve şükranlarımı arz ederim.

Çamoluk ilçemizde yapmış olduğum görevimi hak, hukuk ve adalet anlayışı içerisinde yerine getirmenin huzuru ile buradan ayrılıyorum. Hepinizi Rabbime emanet ediyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun. Selam, sevgi, saygı ve muhabbetle… Allaha ısmarladık dedi.

Çamoluk Haber

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2023, 11:08

Kazım Karaçoban

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halkın sesi
Halkın sesi - 8 ay Önce

Yerel yöneticiler neden katılmamış acaba? Bilenler aydınlatırsa biz de öğrenmiş oluruz.

SIRADAKİ HABER

banner200

banner205