banner141

Çamoluk Belediyesine İşçi Alınacak

Çamoluk Belediyesine işçi alınacak.

Çamoluk Belediyesine İşçi Alınacak

 Çamoluk Belediye Başkanlığı İş Kur aracılığı ile 2 adet  bahçıvan alacak.
Giresun Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından ilan edilen işçi alımı için gerekli şartlar açıklandı.
Yapılan açıklamada; müracaat edeceklerin Milli Eğitim Onaylı  Bahçıvanlık ve Peyzaj konusunda sertifika sahibi olmaları gerekiyor.
Başvurular 4 Şubatta başlarken 8 Şubatta da sona eriyor.
Peyzaj Bahçıvanı mesleğinde , en az İlköğretim mezunu en fazla lisans mezunu, daimi İşçi statüsünde  alınacak 2 kişi için Çamoluk Belediye Başkanlığında Noter huzurunda kura çekimi yapılacak.
Kadrolu olarak işe girecek kişiler kura ile belirlenmiş olacak.
Kura çekimi 12 Şubat 2019 Saat: 11:00-12:00 arası yapılacak.

Alınacak işçiler için İş Kur tarafından açıklanan genel şartlar

GİRESUN ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜ

ÇAMOLUK BELEDİYE BAŞKANLIĞI
Son Başvuru Tarihi : 08 Şubat 2019
Yayınlanma Tarihi : 04 Şubat 2019

Genel Şartlar ve Notlar

TALEBE BAŞVURACAK ADAYLARIN DİKKATİNE:


A) Genel Hususlar:


1) Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde İŞKUR il müdürlüklerinden/hizmet merkezlerinden, hizmet noktalarından veya https://esube.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden İş Arayan" linkine TC kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak başvuru yapabileceklerdir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılacaktır.
2) Müracaat tarihleri çakışan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun birden fazla işgücü talebine durumu uyan iş arayanın tercihi doğrultusunda sadece bir talebe müracaatı kabul edilecektir.
3) Önlisans ve lisans eğitim düzeyindeki işçi taleplerine, durumu talep şartlarına uyan ve talebin yayımlandığı anda geçerli olan ilgili KPSS puan türünden en az 60 puan almış olan adayların müracaatları kabul edilecektir. Aynı eğitim düzeylerindeki engelli, eski hükümlü ve/veya terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan işçi taleplerine başvurularda ise bir puan barajı aranmayacak olup bu kişilerin EKPSS/KPSS'ye girmiş olmaları yeterlidir. Ancak, kariyer meslek taleplerine başvuru yapacak engellilerden ilgili KPSS puan türünden en az 60 puan almış olan adayların müracaatları kabul edilecektir.
4) EKPSS'ye tabi engelli işçi taleplerine başvuru yapacak adaylar, hangi yılın puanını kullanarak başvuru yapacaklarını başvuru esnasında işaretleyerek seçeceklerdir. Başvuru süresi bittikten sonra değişiklik talepleri kabul edilmeyecektir.
5) Taleplere başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi başvuru esnasında işaretleyerek seçeceklerdir. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmeyecektir.
6) KPSS/EKPSS'ye tabi işçi taleplerine müracaat eden iş arayanların puan üstünlüğüne ve öncelikli adayların ise en eski tarihli belgelerden başlanmak suretiyle öncelik belge tarihlerine göre açık iş sayısının dört katını, kariyer mesleklerde ise açık iş sayısının beş katını geçmeyecek şekilde oluşturulan nihai listeler sınav yapılmak üzere talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilecektir.
7) Kuraya tabi taleplere başvuru yapan iş arayanların ve önceliklilerin tamamı kura çekimi için talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilecektir.
8) İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi işgücü taleplerinde, öncelikliler de dahil olmak üzere talep şartlarına uygun tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenecektir.
9) Taleplere başvuru yaparak listelere giren adaylar aranan koşulları taşıyıp taşımadıklarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini talebi veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz edeceklerdir. Belge teslim tarihi ve yeri, işgücü ilanında ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinden adaylara duyurulacaktır. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılacak olup yerlerine sıralamada yer alan diğer kişiler dahil edilebilecektir.
10) Sınav gün, saat ve yeri ile sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
11) Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici işgücü talebine işverence davet edildikleri halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkacaktır.
12) Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınacaktır.İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınacaktır.İkametini talebinin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde Kurum ünitesine ibraz etmeleri halinde ilgili işgücü talebine başvurusu yapılır.
13) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınması işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile talep sahibi kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içerisinde talebin yayımlandığı yerdeki İl Müdürlüğümüzden veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden başvuru yapabilirler. - Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusu geçersiz hale getirilmesi, işe alınması işleminin iptaline ilişkin Kurumun ve talep sahibi kamu kurum ve kuruluşunun yasal işlem yapma hakkı saklıdır. - Başvuranların kuraya katılmaları için işveren tarafından ayrıca davet yapılmayacaktır. - İşgücü taleplerine şartları uyan ve müracaatları kabul edilenlerin tamamı noter huzurunda kura çekimi için işverene gönderilir. - Kuraya tabi taleplerde ise durumu talep şartlarına uygun olan önceliklilerin tamamı kura çekilmek üzere, isim ve adresleri ile durumlarına ilişkin açıklayıcı bilgilerle birlikte, ayrı bir liste halinde kamu kurum ve kuruluşuna bildirilir. - Son müracaat tarihi resmi tatile rastladığında bir sonraki iş günü başvurular kabul edilecektir. - Müracaat tarihleri çakışan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun birden fazla işgücü talebine durumu uyan iş arayanın, tercihi doğrultusunda sadece bir talebe müracaatı kabul edilecektir. - İşyerine ismi bildirilen ve kura sonucu talep sayısının 4 katı oranında belirlenen kişilere yazılı veya sözlü sınavın yeri ve zamanı talebi veren kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Ayrıca tebligat yapılmayacaktır. - Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici işgücü talebine işverence davet edildikleri halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar. Öncelik hakkından ikinci kez yararlanılamaz. *** ÇAMOLUK BELEDİYE BAŞKANLIĞI bünyesinde daimi işçi pozisyonunda çalıştırılmak üzere Bahçıvan - Peyzaj Bahçıvanı mesleğinde , en az İlköğretim mezunu en fazla lisans mezunu, daimi İşçi statüsünde 2 işçi alınacaktır. 12/02/2019 tarihinde saat 11:00'da Çamoluk Belediyesi Başkanlık Makamında noter Kura çekimi yapılacaktır. *

- İSTENEN BELGELER 1-) MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ONAYLI PEYZAJ PROJESİ UYGULAMA PROGRAMI TARIM TEKNOLOJİLERİ ALANINDA SERTİFİKA. İSTENEN BELGELER OLMAMASI DURUMUNDA BAŞVURULAR KABUL EDİLMEYECEKTİR. İSTENEN BELGELERİN KURA TARİHİNDEN ÖNCE ÇAMOLUK BELEDİYE BAŞKANLIĞI'NA ŞAHSEN TESLİM EDİLMESİ GEREKMEKTEDİR.

Meslek Bilgileri

Meslek Deneyim (Yıl) Öğrenme Türü
Bahçıvan (Peyzaj Bahçıvanı)

Öğrenim Bilgileri

En Az Öğrenim Seviyesi İlköğretim
En Fazla Öğrenim Seviyesi Lisans

Kura Bilgileri

Kura Yeri Kura Tarihi Kura Saat Dilimi
ÇAMOLUK BELEDİYE BAŞKANLIĞI MAKAMI 12.02.2019 11:00 - 12:00

Çalışma Adresi Bilgisi

Yer :

Çalışma Adresi : FATİH CAD. KURTULUŞ MAH. /
28710 ÇAMOLUK
GİRESUN / TÜRKİYE

Tercih Edilen İkametgah İlçeleri :ÇAMOLUK

Diğer Bilgiler

İşveren Türü Kamu
Toplam Açık İş Sayısı 2
Çalışma Şekli Daimi / Tam Süreli


Çamoluk HaberGüncelleme Tarihi: 04 Şubat 2019, 11:06

Kazım

YORUM EKLE
YORUMLAR
misafir biri
misafir biri - 4 yıl Önce

çamoluk,tan bu şartlari yeri̇ne geti̇recek 2 tane yi̇ği̇do çikar belki̇ zaten kurayada gerek yok di̇rekt alirsiniz :)

misafir 2
misafir 2 - 4 yıl Önce

hazır kıta bekliyorlar. musa başkan şeffaflığa önem veriyor ama kapının altından ayakları görünüyor :) umarım itiraz kabul ederler. yaptıkları suç. eşit fırsat denen birşey var her ne kadar akparti belediyelerinde bulunmasada. umarım o kursu herkese açar sonra notere giderler. yoksa çok başları ağrır. bu etik dışı hareketi (önceden personeli kursa yazdır seçim gelmeden kadroya geçir ) falan filan. bu iş olmayacak!

Haklının yanında
Haklının yanında - 4 yıl Önce

Belli oldu Aydemir yener zeki çoraksu dur boşuna yırtılmayın bunlar alırsa çamolukta Oy vermiyecen haksızlık Allah belalarını versin

SIRADAKİ HABER

banner155