Alucra’lı Şerif Amca! Ayıya Haddini Bildirdi.

Alucra'da vatandaşa saldıran ayı dersini aldı.

Alucra’lı Şerif Amca!  Ayıya Haddini Bildirdi.
AlucraTepeköy 'de manatar toplamaya giden vatandaşa ayı saldırdı.
Alucra Tepeköyü Cinderesi Cevizlikaya mevkiinde mantar toplamak için evinden ayrılan Şerif Tokmak' ayı saldırısına uğradı.
Cinderesi Cevizlikaya mevkiindey anında yavruları olan ayı Şerif Tokmak'a saldırdı. Yaklaşık 35-40 dakika ayının saldırısında kurtulmaya çalışan Şerif Tokmak, yaralı olarak bölgeden uzaklaşmayı başardı.

"İKİMİZ DE HAREKET ETMEDEN BEKLEDİK"

Vücudunun çeşitli yerlerinden ağır bir şekilde yaralanan Şerif Tokmak, başından geçenleri şöyle anlattı: "Mayıs aylarında yetişen 'Canşır' mantarı için sabah erken saatlerde evden çıkıp mantar aramaya gitmiştim. Olayın geçtiği Cevizlikaya mevkine geldiğimde saat 10.00 gibiydi.

Birden karşıma bir ayı çıktı, hareket etmeden bende ayıda bir süre olduğumuz yerde bekledik. Geri geri çekilmeye başlamıştım ki ayının yanına 3 tane yavrusu gelince o ana kadar saldırmayan ayı üzerime doğru gelerek bana saldırdı."35-40 DAKİKA MÜCADELE ETTİM"

Yüzümü ve karnımı koruyarak yaklaşık 35-40 dakika mücadele ettim. Fakat sırtıma ve kollarıma sürekli pençe atınca birden bende ayıda bulunduğumuz yerde dengemizi kaybederek yamaç bir yerden 25-30 metre uçuruma doğru sürüklendik.

"ELİMİ AYININ AĞZINA SOKUP DİLİNİ TUTTUM"

Ayı tekrar saldırmaya kalkışınca o esnada can havliyle elimi ayının ağzına sokup dilini tuttum. Bundan dolayı ayının canı acıdığını düşünüyorum, dilini çektim bir süre sonra bırakınca benden uzaklaşarak kaçtı.

"VERİLMİŞ SADAKAMIZ VARMIŞ"

Ben de hemen evi arayıp durumu anlattım, araç yoluna çıkıp aracın gelmesini bekledim. Sonrasında önce  Şebinkarahisar'a oradan da  Giresun Devlet Hastanesi'ne geldik. Allah'a şükürler olsun ki bu olayı ciddi bir yaralanma olmadan atlattım, geçen yıllarda  Alucra'da iki hemşehrimiz maalesef vefat etmişti, verilmiş sadakamız varmış" dedi.

Kaynak: Sondakika.com

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2017, 17:20

Kazım Karaçoban

YORUM EKLE
YORUMLAR
orhantorun
orhantorun - 7 yıl Önce

Geçmiş olsun Allah şifa versin

SIRADAKİ HABER

banner200

banner205