Giresun Valisinden Kaymakamlara 15 Temmuz uyarısı

Giresun Valisi Kaymakamları uyardı. “15 Temmuz girişimi başarısız oldu, ama üzerimizden bu tür teşebbüsler eksik olmayacak, dikkatli olun” dedi.

Giresun Valisinden Kaymakamlara 15 Temmuz uyarısı

 Yeşil Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelinde9 Ağustos Salı günü saat 11.00 de gerçekleştirilen toplantıya; Vali Hasan Karahan, Vali Yardımcıları Recep Uzal, Yüksel Çelik, Barış Demirtaş ve Cahit Karatepe, Vali Yardımcısı Vekili Murat Çağrı Erdinç, İlçe Kaymakamları, İl Jandarma Komutanı J. Albay A. İhsan Ersoy, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk ve ilgili kurum amirleri katıldı.

 
VALİ KARAHAN : “İLİMİZDE OLUMSUZ BİR DURUM YAŞANMADI”
 
Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Karahan, son bir ayda ülke genelinde olan hareketliliğin artık normale döndüğünü kaydederek, milletimizin birlikteliği sayesinde beraberce 15 Temmuz gecesi yaşanan kalkışmanın engellendiğini söyledi.
 
Devletin işleyişinde, çalışmasında daha ciddi, objektif, Devlete yakışır üslup-usul-yöntem belirlenmesi gerektiğinin anlaşıldığını belirten Vali Karahan, bu olaylarla ilgili olarak ilimizde olumsuz bir durumun yaşanmadığı, tüm kamu görevlileri ve vatandaşlarla birlikte konunun idrak edilmesinin milleti bir araya getirdiği ve tüm kurum ve kuruluşlarında görevli kamu personeli ve vatandaşlarla birlikte kararlı bir duruş sergilendiğini sözlerine ekledi.
 
Vali Karahan, “Bilindiği üzere ilimizde ve ülkemizde son aylarda büyük hareketlilik yaşadık. Normale yavaş yavaş dönüyoruz. Allah milletimizden razı olsun. Devletimiz dara düştüğü anda milletimiz geldi kaldırdı. İnşallah bir daha böyle sıkıntılar yaşamayız. 15 Temmuz gecesi yaşadıklarımız izah edemediğimiz akla mantığa uymayan bir teşebbüstü. Çok şükür ki başarısız oldu. Ama anlaşılan üstümüzden bu tür teşebbüsler eksik olmayacak. İnşallah hepsi böyle başarısızlıkla sonuçlanır. Dikkatli olmak lazım. Özellikle devletin çalışmasında artık daha ciddi, daha objektif, daha devlete yakışır bir üslup, usul ve yürekten benimsenmesi gerektiği inşallah hepimiz aşağı yukarı idrak etmiş oluruz. İlimizde çok olumsuz kötü bir durum yaşamadık. Çok şükür olayın ilk anından itibaren bütün kamu görevlisi arkadaşlarımız olaya sahip çıktılar. Bu zamanda böyle tankla, tüfekle, topla milletin iradesinin gasp edilmeyeceğini herkes gördü. Olayı ilk duyduğumuz andan itibaren gerek emniyetimiz gerekse Jandarma Komutanımız oralarda farklı bir durum oluşmasına engel oldular. Kendilerine teşekkür ediyorum. Meseleye sahip çıkıp olayda devletin ve milli iradenin yanında yer aldılar. Kaymakam arkadaşlarımda hemen ilçelerinde duruma vaziyet ettiler. Diğer kamu kuruluşlarımız ve vatandaşlarımızda meydanları doldurdular. Milli iradeye ve demokrasiye ilk geceden itibaren sahip çıktılar” diye konuştu.
 
VALİ KARAHAN, ÇALIŞMALARIN DEVAM ETMESİNİ İSTEDİ.
 
Vali Karahan, her kurumun programlı ve işlemi süren rutin yatırım çalışmalarına devam etmesi, tamamlanmasına az kalmış, işlemi biten veya açılışa hazır yatırımların takibi ve bir an önce bitirilerek yeni sezona geçilmesi talimatını verdi.
 
Konuşmanın ardından önceki toplantılarda yapılması kararlaştırılan işlerin hangi aşamada olduğu, bundan sonra yapılması gereken çalışmalar ve alınması gereken önlemler, OHAL Kamunu kapsamında ilimizde yürütülen çalışmalar konusu görüşüldü.
 
Toplantıda ayrıca; ilçeler arasındaki koordinasyon ve başta KÖYDES olmak üzere 2016 yılı itibariyle ilimiz genelinde yapılan yatırımların gerçekleşme oranları, gözden geçirildi. Eğitim ve sağlık başta olmak üzere devam eden diğer yatırımlar ve il genelindeki emniyet ve asayiş olayları ile ilgili bilgi sunuldu.

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2016, 10:40

Kazım Karaçoban

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner200

banner205