Milli Mücadele Kahramanımız Topal Osman Ağa Kabri Başında Anıldı.

Topal Osman Ağa vefatının yıl dönümü dolayısıyla anma töreni yapıldı.

Milli Mücadele Kahramanımız Topal Osman Ağa Kabri Başında Anıldı.

Anma töreni, Giresun'un Osman Ağa Meydanı’ndaki Osman Ağa ve Giresun Uşakları Anıtı önünde yapıldı. Düzenlenen törene Giresun Valisi Enver Ünlü, Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, Siyasi Parti temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları, Osman Ağa Ailesi ve vatandaşlar katıldı.

Törende, Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu tarafından anıta çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Bu kapsamda anma töreni adına milli mücadele Kahramanımız için haber merkezimize yaptığı açıklamasında Çamoluk Belediye Başkanı Sayın Fatih Düz"

"Milli Mücadele Kahramanı, 47. Giresun Gönüllü Alayımızın komutanı, Giresun Belediye Başkanı ve Atatürk’ün Muhafız Alay Komutanı Merhum Osman Ağamızı aramızdan ayrılışının 99. yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyorum’ diyerek Osman Ağa ve silah arkadaşlarının Kurtuluş Savaşı’nda cepheden cepheye süren eşsiz mücadeleleri sonucunda bugün işgal görmemiş bir Giresun şehrimizin İlçesi Çamoluk'ta Belediye Başkanı olarak görev yapmanın onurunu yaşıyorum” ifadelerini kullandı.

Milli mücadele kahramanları ve Atatürk’ün Muhafız Alay Komutanı Topal Osman Ağa için ikinci anma töreni, Osman Ağa’nın mezarının bulunduğu Giresun Kalesi’nde gerçekleştirildi. Burada ise Kur’an-ı Kerim okunarak dualar edildi.

Haber: Murat Özdemir.

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2022, 18:21

Murat Özdemir

Haber Sitesi Editörü


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner200

banner205