Şebinkarahisar’da terör operasyonu

Yağlıdere ve Şebinkarahisar kırsalında terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlar düzenlendi.

Şebinkarahisar’da terör operasyonu

 Giresun Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan yazılı  açıklamada, Giresun'da terör örgütlerinin barınmalarını ve faaliyette  bulunmalarını engellemek amacıyla operasyonların devam ettiği bertildi.

Giresun Jandarma Özel Hareket Tabur Komutanlığı, Şebinkarahisar  Jandarma Asayiş Komando Bölük Komutanlığı ve zırhlı araçların da katıldığı  operasyonda, Yağlıdere ve Şebinkarahisar ilçeleri kırsalında zorlu arazi ve iklim  şartlarında keşif gözetleme ve arama faaliyetinin başarı ile icra edildiği  aktarıldı.

İlimizde terör örgütlerinin barınmalarını ve faaliyette bulunmalarını engellemek amacıyla gerçekleştirilen operasyonlara ilişkin Giresun İl Jandarma Komutanlığı tarafından kamuoyuna yönelik bilgilendirme açıklaması yapıldı.
 
Giresun İl Jandarma Komutanlığından yapılan açıklama şöyle:
 
Kış ayları boyunca aralıksız olarak operasyonlarına devam eden Giresun İl Jandarma Komutanlığına bağlı komando birlikleri, havaların ısınmaya başlaması ile birlikte bölücü terör örgütünün Karadeniz Bölgesine (bölgemize) giriş-çıkışını engellemek, örgüt mensuplarınca gerçekleştirilebilecek, saldırı, sabotaj v.b. olayları önlemek, örgüt mensuplarınca kullanılabileceği değerlendirilen geçiş güzergahlarında iz ve emare aramak ve BTÖ mensuplarını etkisiz hale getirmek maksadıyla operasyonlarını artırmıştır.
 
Bu maksatla; 29-30 Mart 2017 tarihlerinde Giresun Jandarma Özel Hareket Tabur Komutanlığı, Şebinkarahisar Jandarma Asayiş Komando Bölük Komutanlığı ve zırhlı araçların da katılımıyla, Yağlıdere ve Şebinkarahisar ilçeleri kırsalında zorlu arazi ve iklim şartlarında keşif gözetleme ve arama faaliyeti (Şehit J.Asb.Kd.Bçvş. Zafer ÇALIŞKAN-18 Operasyonu) icra edilmiş ve başarı ile sonlandırılmıştır.


Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2017, 08:25

Kazım Karaçoban

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner200

banner205