Karadikmen Karantinaya Alındı

Yaklaşık 10 gün önce korona virüsü tespit edilen Karadikmen Köyü karantinaya alındı.

Karadikmen Karantinaya Alındı

Daha önce umreden gelip 15 Mart 2020 Pazar günü otobüs ile köye giden Mehmet Y. de ilk virüsün tespit edilip Giresuna sevk edilmesi ile birlikte izolasyon uygulanan Karadikmen Köyü, bugün(29 Mart 2020) Giresun Valiliğinin açıklaması ile birlikte karantinaya alındı. Karadikmen Köyü'nde ilk vakadan sonra vaka sayısının sürekli artması yetkilileri karantina kararı almaya sevketti. Giresun Valiliği yaptığı açıklamada Karadikmen Köyü'nde koronavirüs(covid-19) salgınının kontrolü amacıyla Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27. ve 72. maddeleri kapsamında karantina uygulamasına karar verildiğini açıkladı. Karar ile alakalı Giresun Valiliğinin açıklaması şöyle:

İlimiz Çamoluk İlçesi Karadikmen Köyü Karantinaya Alındı

İlimiz Çamoluk İlçesi Karadikmen Köyü'nde, Koronavirüs (COVID-19) salgınının kontrolü amacıyla, Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27 ve 72. maddeleri kapsamında, 29.03.2020 tarihinden itibaren ikinci bir değerlendirmeye  kadar karantina uygulamasına karar verilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.29/03/2020

Çamoluk Haber

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2020, 20:24

Kazım Karaçoban

YORUM EKLE
YORUMLAR
KEMAL CAGDAS
KEMAL CAGDAS - 4 yıl Önce

KARADİKMEN HALKIMIZA GECMİS OLSUN CENABI ALLAH ENKISA ZAMANDA SAGLIK HABERLERINIZI BEKLIYORUZ CAMOLUGUMUZA GECMIS OLSUN.

yüksel küçüükarslan
yüksel küçüükarslan - 4 yıl Önce

Allah c c rahmet eylesın çamoluk ve karadikmen köyü başı sağolsun

Yılmaz arabul
Yılmaz arabul - 4 yıl Önce

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşaAllah karadikmen köyünün ve sevenlerinin başı sağolsun

SIRADAKİ HABER

banner200

banner205