Adaylar Belli Oldu“Hayırlı Olsun!“

Merakla beklenen Milletvekili adaylarının isimleri açıklandı.

Adaylar Belli Oldu“Hayırlı Olsun!“

 7 Haziranda yapılacak olan Milletvekillği Genel seçimleri için, partilerin adayları açıklandı.
Partilerin Giresun Milletvekili  adayları arasında 1. Sıraları meclis dışından isimler aldı.

Ak Partide birinci sırayı, eski Milletvekili Turhan Alçelik alırken,Chp'de ise, Bülent Yener Bektaşoğlu  aldı.
4 Milletvekilinin çıkacağı Giresun'da Ak Partiden 3 CHP'den 1 Milletvekili bulunuyor.,
Ak Parti Milletvekili Nurettin Canikli 3 dönem kuralına takılırken,Mehmet Geldi ve Adem Tatlı yeni listelerde yer aldılar. 
Cumhuriyet Halk Partisinde ise,mevcut Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu,ancak 2. sırada yer bulabildi.Yapılan anketlerde mevcut durumun devam edeceği,Ak Partinin 3 CHP'nin de 1 Milletvekili çıkaracağı tahmin ediliyor.

Ak Parti adayları arasında, 1. sıra adayı Turhan Alçelik'in tercih edilmesinin isabetli bir seçim olduğu değerlendirilirken,özellikle Adem Tatlı'nın seçilebilecek bir sıradan yeniden aday gösterilmesi şaşkınlık meydana getirdi.

Çamoluk'taki Eczanenin de sahibi olan Ayşe Kocaoğlu, 4. sırada yer alarak Mevcut Milletvekillerinin gerisinde kaldı.

Olaylı Çamoluk İlçe Kongresinde kendisine,"biz Ak Partiye oy verdik neden böyle yapıyorsunuz"diyen vatandaşa "vermeseydiniz" cevabını veren eski İl Başkanı Hasan Aydın listelerde  yer bulamadı.

Kamuoyu tarafından Ak Parti adayları arasında yer almasına kesin gözü ile bakılan, Giresun Federasyonu Başkanı Hasan Turan'ında listelere giremediği gözlendi.

Geride bıraktığımız 5 yıllık yasama döneminde vasat performans gösteren Ak Partili vekillerin,bölgesel değerlendirmeler nedeni ile yerlerini korudulkları dile getiriliyor.

Seçimlerde,Milletvekili çıkarması beklenen partilerin listelerinde, Çamoluk,Alucra ve Şebinkarahisar'dan aday olmadığı dikkatlerden kaçmadı.CHP'nin 1. sıraya Bülent Yener Bektaşoğlu'nu koyması 1 milletvekilini garanti etmesi olarak yorumlanıyor.

MHP'de 1. sıraya Eski İl Başkanı Orhan Erzurum'u koyarak, Giresun'da bende varım diyecek.

Bir önceki dönemde 1 Milletvekili bulunan(Murat Özkan) MHP'nin bu dönemde Milletvekili bulunmuyor.

Saadet Partisi BBP ile ittifak nedeni ile  kesin adayları 10 Nisan'da açıklayacağını duyurdu.


Partilerin Aday Listeleri:

Ak Parti:
Turhan Alçelik
Adem Tatlı
Mehmet Geldi
Hatice Kocaoğlu

CHP:
Bülent Yener Bektaşoğlu
Selahattin Karaahmetoğlu
İbrahim Akgün
Basri Gürsoy

MHP:
Orhan Erzurum
Ali Karadeniz
Bora Kılıç 
Hasan Ylmaz

HDP:
Filiz Çakır
Nalan Coşkun
Kazım Yaman

Mustafa YusufoğluYORUM EKLE
YORUMLAR
Kemal KUŞCUL
Kemal KUŞCUL - 9 yıl Önce

Şebinkarahisar, Alucra ve ÇAMOLUK ilçelerinden ülke genelinde kaç vekil adayımız bulunmakta. Hangi partiden aday bulunmakta. Örneğin, İstanbul Anadolu yakasından en az beş millet vekili çıkaracak oy potansiyeli bulunmakta iken, KELKİT YÖRESİNDEN Giresun'lu ve Sivas'lı vekil adayımız var mı.
Ne olur, YÖREMİZİ TANITMAK için, ciddi projeler üretelim. Günü birlik FESTİVALLERLE KELKİT VADİSİ kalkınamaz. 2014 yılında 4. Milyon 100. bin ton BUĞDAY İTHAL EDİLMİŞ. 1.100 Ton KURU SOĞAN İTHAL edilmiş. Ülkemizde temel ihtiyaç maddelerini karşılayacak verimli topraklarımız DENİZLERE AKIP GİTMEKTE iken, bizler, DENİZİN ORTASINDA SAMAN YANIY, SAMAN türküsü ile, eğlenmekte iken, farkına varmadan doğru bir türküye eşlik etmekteyiz. Samanlar DENİZE AKMAKTA. Yanan saman değil. ciğerimiz yanmakta. Ülkemizde tarım adına bir boşluk var ve bu boşluğu ÇAMOLUK ve komşu ilçeler fırsata çevirebilir. GELECEK TARIMDA DİYORUM. Festivaller zaman kaybı diyerek, seçimler hayırlı olsun...

SIRADAKİ HABER

banner200

banner205