Çamoluk'tan Anayasa Mahkemesine

Eski Çamoluk Kaymakamı Anayasa Mahkemesi üyeliğine atandı.

Çamoluk'tan Anayasa Mahkemesine
 Eski Çamoluk Kaymakamlarından Recai Akyel Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Anayasa Mahkemesi Üyeliğine atandı.

Recai Akyel;5 Ekim 2016 Çarşamba günü kendisi ile birlikte Cumhurbaşkanı tarafından Anayasa Mahkemesi üyeliğine atanan, Yusuf Şevki Hakyemez ile birlikte yemin ederek yeni görevine başladı.

1965 Erzurum Şenkaya doğumlu olan Recai Akyel, 1993-1995 yılları arasında Çamoluk Kaymakamı olarak görev yaptı.

Çamoluk ve Çamoluklularla irtibatını kesmeyen Recai Akyel:

İlk ve orta öğrenimini Kırşehir’de tamamladı, 1987 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun oldu. Yüksek lisansını,Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde, doktorasını ise , Çukurova Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Anabilim Dalı'nda yaptı.

Eskişehir kaymakam adayı olarak İçişleri Bakanlığı'na intisap etti. İçişleri Bakanlığı tarafından yabancı dil ve mesleki bilgi edinme programı çerçevesinde bir yıl süreyle İngiltere'ye gönderildi. Japonya'da da bir ay süren ve afet yönetimi konusunda düzenlenen eğitime katıldı. Görev yaptığı ilçelerde, ilçe tanıtım kitapları yayınladı. 17 Ağustos ve 12 Kasım 1999 depremlerinde Gölyaka'da yaşananları Gölyaka’da Deprem başlıklı kitabında yayınladı.

Pozantı, İscehisar, Çamoluk, Solhan, Gölyaka, İmamoğlu, Kızıltepe, Elbistan ilçelerinde kaymakamlık yapmıştır, Elbistan Kaymakamı iken 13 Nisan 2007'de Tokat Vali Vekili olarak görevlendirilmiş ve 22 Eylül 2007 tarihli Bakanlar Kurulu kararı ile Tokat Valisi olarak atanmıştır.

2008 yılında düzenlenen ve 14 bin 217 kişinin oyları ile katıldığı "Bürokrat, Belediye Başkanı, Siyaset, Sanat ve Spor Dünyasının En'leri" anketi sonucunda yılın valisi seçilmiştir. 2009 yılında Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından düzenlenen ve 13 kategori ve 12 alt kategoride toplam 130 projenin yarıştığı 8.Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülü Kamu Kuruluşları dalında "Tokat Üretiyor, Bir Ulusal Üretim Seferberliği Projesi" ne verilmiştir.

25 Haziran 2009 tarihinde TBMM’nin 110.birleşiminde Sayıştay Başkanlığına seçilmiş, 1 Temmuz 2009 - 30 Haziran 2016 tarihleri arasında birinci başkanlık görevini sürdürmüştür.

25 Ağustos 2016 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Anayasa Mahkemesi üyesi olarak atanmıştır. Evli ve iki çocuk babasıdır.
Çamoluk Haber olarak Recai Akyel'i tebrik ediyor yeni görevinin ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

Çamoluk Haber 

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2016, 09:50

Kazım Karaçoban

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner200

banner205