Zeytin Dalına Bir Destekte Bizden!

Türkiye'nin Sınır ötesi Afrin operasyonuna bir destekte Girmeb'den geldi.

Zeytin Dalına Bir Destekte Bizden!

Türkiye'nin Özgür Suriye Ordusu ile birlikte yaptığı sınır ötesi operasyon için Giresun Medya Platformu da bir destek bildirisi yayınladı. 

Vatan Sevgisi Mukaddestir başlıklı  bildiriyi Giresun Medya Platformu Başkanı Sadi toygar açıkladı.
İşte açıklanan destek bildirisi:
VATAN SEVGİSİ MUKADDESTİR

**Giresun Medya Platformu olarak devletimizin aldığı ‘’Zeytin dalı harekâtı’’ kararını sonuna kadar destekliyoruz ve arkasındayız.

Giresun Medya Platformu yaptığı yazılı açıklamada;" Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'deki terör örgütlerine yönelik düzenlenen ‘’Zeytin dalı harekâtı’ ’operasyonu için, "Giresun Medya platformu olarak devletimizin aldığı bu kararın sonuna kadar arkasındayız. Kahraman ordumuza güveniyoruz" dedi.
Emperyalistler, yeni bir savaş tarzı türeterek, terör örgütlerine vekâlet vererek, bölgenin altını üstüne getirmeye başlamıştır.100 yıl evvelki senaryo yine uygulanmaya başlamıştır. Bu paylaşımda terör örgütlerini devreye sokmuşlardır
Türkiye’nin güvenliği söz konusu olduğunda Vatan toprakları, tehlikeye girdiğinde Giresunlular Balkan harbi,1.Cihan harbi ve Kurtuluş savaşında cepheden cepheye koşmuşlar; İstiklal harbinde 2 gönüllü alay kurup, yiğitçe çarpışarak cennet vatanımız için canlarını feda ederek, takdire şayan bir mücadele sergilemişlerdir. .. Geçmişini unutanın geleceğini başkaları yazar. 
Geçmişte olduğu gibi bu vatan için gönüllü olan hemşerilerimizin ortak ruhu bu gün de aynıdır.
Türk milletinde "vatan " mukaddes bir kavramdır. Vatan sevgisini imandan bir parça sayarız. Türkiye ve Anadolu coğrafyası Türk insanının uğrunda canını feda etmeye koşuştuğu kutsal bir toprağa dönüşmüş, vatan olmuştur. 
Bu ruh bizde olduğu müddetçe bu vatan ilelebet var olacaktır ve şanlı bayrak göklerde sonsuza dek dalgalanacaktır. Kim ki bu ülke üzerine hesap yaparsa onların hesaplarını millet olarak bozarız. 
Hiç kimsenin bu topraklarda gözü olmasın İstiklal şairimiz Mehmet Akif’in seslendiği bu mısralar ilelebet rehberimiz olacaktır
Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda? Şüheda fışkıracak, toprağı sıksan şüheda.Canı, cananı, bütün varımı alsın da Hüda,Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda..
Kısacası, birlik ve beraberliğimizin çerçevesi "İstiklâl Marşı"nda çizilmiştir. İstiklâl Marşı'nda dile getirilen bu ruha sahip çıkacağız, bu iman ve yürekle Emperyalist güçler bize zincir vurmaya kalkamayacak..
AFRİN’İN TÜRKİYE İÇİN ÖNEMİ
Tarihi Hititlere, M.Ö. 1000’lere kadar uzanan ve önemli tarihsel kalıntıları barındıran Afrin çok erken dönemde, Kudüs’ün de fethedildiği 637 yılında Müslümanların hâkimiyetine girdi. Osmanlı döneminde Afrin Kilis’e bağlı bir kaza konumundaydı. Haritaya bakıldığında Afrin, Türkiye içlerine bir koç başı gibi uzanan coğrafi bir mevkiye sahip. Şayet Afrin bölgesi de teröristlerden temizlenirse, Türkiye’nin güney sınırında yaklaşık 10 bin kilometre karelik bir alan Türkiye nüfuzunda olacak.. Zeytin dalı harekatı ile, Doğu Akdeniz’e ulaşmayı hedefleyen terör örgütleri ve emperyalizimin hedefleri tamamen engellenmiş olacak.

Zeytin Dalı Harekâtı’nı Giresun Medya Platformu olarak destekliyor ve kahraman Türk askerinin Allah yardımcıları olsun diyoruz.
GİRESUN MEDYA PLATFROMU

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2018, 14:39

Kazım Karaçoban

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner200

banner205