Şebinkarahisar Kültür Sanat ve Ceviz Festivali 1.Günü Büyük bir katılım

Şebinkarahisar kültür, Sanat ve Ceviz, Festivali 1.Günü Büyük bir katılımla kutlandı.

Şebinkarahisar Kültür Sanat ve Ceviz Festivali 1.Günü Büyük bir katılım

Kültür Sanat ve Ceviz Festivali 1.Günü Büyük bir katılımla kutlandı.

09 TEMMUZ 2010 Cuma Saat 14.00'da Özel idare müdürlüğü önünde toplanılarak Atatürk anıtına kadar yürüyüş yapıldı. Yürüyüşün ardından Atatürk anıtına Festival çelenk'inin konuldu.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesinden sonra Cumhuriyet Meydanında Halk oyunları gösterisi yapıldı.Saat 16.00'da Ö.H.H.T Kültür Merkezinde Şebin Cevizi Konferansı verildi, konferansta şu konuşmacılar yer aldı.

1.Prof. Dr.Seyyid Mehmet ŞEN(Van Yüzüncü yıl Eski Rektörü)
2.Prof.Dr. Turan KARADENİZ(Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı)
3.Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ (Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bşk.


Konferansın bitiminden sonra ile birlikte Saat 18.00'da Festival alanında Milli Piyango çekilişi programı canlı yayında Trt-1 Kanalında ŞEBİNKARAHİSARI tüm dünya izledi,  Milli Piyango Çekilişlerine Belediye Başkanı Şahin YILANCIDA eşlik etti.
Saat 19.00'u gösterdiğinde Protokol konuşmaları başladı Şebinkarahisar Belediye başkanı Şahin YILANCI,  Şebinkarahisar Kaymakamı Bilal BOZDEMİR protokol konuşmasını yaptıktan sonra, Festivale Katılamayan Siyasi parti liderleri, Bakanlar, Millet Vekilleri ve Sivil Toplum Örgütlerinin göndermiş olduğu mesajlar okunarak protokol konuşması sona erdi.

>Saat 20:30'da Havai fişek gösterisi yapıldı, gösteride ŞEBİNKARAHİSAR muhteşem, rengârenk bir görüntü güzelliğine büründü.

Saat 20.30'da Eski dostlar Grubu Konseri başladı birbirinden güzel parçaları ve espri ile dolu sözleri ile katılımcılara eğlence dolu anlar yaşattılar konserin sonuna doğru, Belediye Başkanı Şahin YILANCI, Kaymakam Bilal BOZDEMİR Gruba Plaket hediye ettiler. Grup plaket aldıktan sonra, Belediye Başkanı Şahin YILANCIYA �Değerli başkanım duyduk ki ŞEBİNCE bir yöresel diliniz varmış biz bunu çok merak ettik, bundan bize birkaç örnek kelime söylermisiniz dediler �SPAN style="mso-spacerun: yes">  Belediye Başkanı Şahin YILANCI tabii ki diyerek �BILDIR, SIRACALI�/B> sözcüklerini söyledikten sonra Eski Dostlar grubu ilçemiz Kaymakamı ve Belediye Başkanına teşekkür ederek konser sona erdi.


Saat 22.00'da Zeynep BAŞKAN Konseri başladı, canlı performansı, muhteşem sesi ile ŞEBİNKARAHİSARLILARI kendine adapte eden sanatçı biryandan kendisi biryandan misafirler ile parçalarını söyleyerek büyük bir alkış aldı ve konserin son parçası Belediye Başkanı Şahin YILANCININ isteği üzerine CERRAHPAŞA oldu. Son parçayı söyledikten sonra böyle büyük bir etkinliği düzenleyen Başta Belediye Başkanı olmak üzere İlçemiz Kaymakamına teşekkür ederek konser bitti.

>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner200

banner205