Usluca’dan Hayırlı Başlangıç

Usluca Derneği örnek bir çalışmaya imza attı.

Usluca’dan Hayırlı Başlangıç

Usluca Dernek Başkanı İsmail Aydın dernek kongresinde yapmayı vaat ettiği çalışmalardan ilkini hayata geçirdi. Usluca Derneği bundan böyle Usluca Köyünde meydana gelen ölüm olaylarından sonra gerçekleşen taziye programlarının organizasyonlarını üstlenerek bir ilke imza attı. Geçtiğimiz gün hayata veda eden Çamoluk gazetesi sahibi Harun Karsavran’ın babası Habib Karsavran'ın taziyesini İstanbul Atışalanındaki dernek merkezinde gerçekleştiren Usluca Köyü Dernek yönetimi düzenlediği organizasyonla köylülerden tam not aldı.Usluca Köyü Derneği, taziye nin organizasayonundan maliyetine kadar tüm aşamalarını dernek olarak üstlenirken, bu uygulamanın köyde yapılacak cenaze merasimleri için de yapılacağının müjdesini verdiler.

Dernek Başkanı İsmail Aydın yaptığı açıklamada; ocağına ateş düşen köylülerimizin acılarını paylaşamak ve bu zor günlerinde onların yanında olduğumuz  ifade edebilmek adına yaptığımız bu  çalışmalara daha da gelişerek devam edecek açıklamasında bulundu.

Daha önce Kutluca köyü ve Köroğlu Mahallesinde uygulanan  taziye yemek  projesinin diğer köy dernekleri tarafından da örnek alınarak yaygınlaşması ile cenaze sahiplerinin acısı bir nebze olsun hafifletilmiş olacak. Yaptığı bu uygulama ile bir ilki gerçekleştiren Usluca Derneğini tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Çamoluk Haber

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2020, 20:26

Kazım Karaçoban

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner200

banner205