banner141

Çok Ayıp!

Tiyatrocu Müjdat Gezen ekranda Yaptığı açıklamayla tepki topladı.

Çok Ayıp!

Tiyatrocu Müjdat Gezen, AK Parti’ye destek verenlere alenen hakaret etti.

Anketlerin konuşulduğu bir televizyon programına katılan Gezen, Aziz Nesin’in yıllar önce söylediği belirtilen ‘Türkiye'nin yüzde 60'ı aptaldır' sözünü hatırlattı. Müjdat Gezen, “Bir ankette AKP yüzde elli çıkmış. Aslında Aziz Nesin kriterine göre yüzde 60 çıkması lazım” dedi.

Uğur Dündar ve Nedim Şener’in hazırlayıp sunduğu Arena programı, hükümete muhalif olarak tanınan komedyen ve gazetecileri buluşturdu.

Köşe yazarı Yılmaz Özdil ile tiyatrocu Levent Kırca ile Müjdat Gezen, programda siyaset konuşunca Gezen, AK Parti’yi destekleyenlere yönelik şok ifadeler kullandı.

Seçim anketlerinin bahsedildiği sırada Gezen, “Türkiye’de hep bir seçim anketi yapılır. Hangisi önde gidiyor nedir senin bu konuda düşüncen” diyerek Özdil’e sordu. Özdil de anketlere inanmadığını çeşitli örneklerle açıklayarak “Mesela bir ankette Turgut Özal’ı Türkiye’nin en yakışıklı adamı seçtiler” dedi.

Bunun üzerine Gezen, “ Yeni yapıldı bir tane AKP yüzde elli çıkmış. Aslında Aziz Nesin kriterine göre yüzde 60 çıkması lazım” dedi. Katılımcıların kahkahalarla karşıladığı cümleye Özdil, “Ben yüzde 250 bekliyorum” diyerek destek verdi.

Uğur Dündar da “ İtalya’dan bahsediyorsun değil mi ?” diyerek gülmeye devam etti. Bunun üzerine Gezen, “Tabi tabi Hakepe” diye yanıt veriyor.

APTALLIĞINIZI TESCİL ETTİNİZ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Kırca'nın sözüne düzenlediği basın toplantısı sırasında isim vermeden sert tepki gösterdi. Çelik, "Müzmin AKP düşmanları Aziz Nesin'in yüzde 60 sözleriyle Türk milletine hakaret ediyor. Bunu söylemekle kimseyi aptal etmezsiniz. Sadece aptallığınızı tescil etmiş olursunuz' dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat AYDIN
Murat AYDIN - 10 yıl Önce

Bu memlekette 8 yıldır iktidarda olan AKP'den kimse sormazsa 8 yıldır benim refah payım neden hiç artmadı'da daha'da azaldı diye..! vee halende yaa başka kim varki oy verecek derseniz AZİZ NESİN çok haklı maalesef. Adam aç, gelir sıfır AKP diyor, emekli 8 yıldır resmen sürünüyo AKP diyor vs..vs.. eeehh yapacak bişey yok. Peygamberimiz ne güzel demiş..herkes layık olduğu kişilerce yönetilecek..

SIRADAKİ HABER