Giresun Valiliğinde Görev Değişikliği!

Resmi Gazetede yayınlanan atama kararları ile Giresun Valisi Enver Ünlü yerine atanan isim belli oldu. Aslen Ordu Korgan'lı olan yeni Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti Giresun Atatürk Lisesi Mezunu olması ile dikkat çekiyor.

Giresun Valiliğinde Görev Değişikliği!

Resmi Gazetenin 10 Ağustos tarihli sayısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzası ile yayınlanan atama kararlarına göre Giresun Valisi Enver Ünlü Manisa Valisi olarak atanırken İç İşleri Bakanlığı Personel Genel Müdürü olarak görev yapan Mehmet Fatih Serdengeçti yeni Giresun Valisi olarak atandı.

MEHMET FATİH SERDENGEÇTİ KİMDİR?

1973 yılında Ordu / Korgan ‘da doğan Mehmet Fatih Serdengeçti, ilk ve orta eğitimini Ordu ‘da, lise eğitimini Giresun Atatürk Lisesinde tamamladı. 1991 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde başladığı lisans eğitimini 1995 yılında tamamladı. 1996 yılında İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak, Kaymakamlık mesleğine başlayan Serdengeçti, Ordu/Ünye Kaymakam Refikliği, Kütahya/Şaphane Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. 1997-1998 yıllar arasında İçişleri Bakanlığı tarafından eğitim amaçlı gönderildiği İngiltere MLS Collage Üniversitesi’nde dil eğitimini tamamlayan Serdengeçti, Yüksek Lisans eğitimini ise 2000 yılında Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde tamamlamıştır.

2000 yılında Kastamonu/Seydiler Kaymakamlığına atanmasını müteakiben; Elazığ/Ağın, Sivas/Yıldızeli, Samsun/19Mayıs, Kütahya/Emet, Amasya/Merzifon‘da Kaymakam olarak görev yaptı.

2015 yılında İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü’ne Daire Başkanı olarak atanan Serdengeçti, 2017 yılında Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı, 2018-2020 yılları arasında Emniyet Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı (V) olarak görev yapmıştır.

10 Haziran 2020 tarih ve 2020/274 karar sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Personel Genel Müdürü olarak atanmıştır.

Evli ve iki çocuk babası olan Serdengeçti; iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2023, 08:27

Murat Özdemir

Haber Sitesi Editörü


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner200

banner205