Kütahya Dumlupınar Üniversitesine Çamoluklu Rektör

Kütahya Dumlupınar Üniversitesine atanan rektör Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak'ı hemşerileri yalnız bırakmadı.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesine Çamoluklu Rektör

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleri ile Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Çamoluklu hemşehrimiz Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak görevine başladı.

Çamoluk Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti üyesi ve Çamoluk Derneği önceki dönem başkanı Fatih Aydın, Rektör Kızıltoprak’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarete, Çamoluk Eğitim Vakfı Burs Komisyonu üyeleri Adem Bayındır ve Yavuz Bayındır da iştirak etti.

Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak

Çamoluk Akyapı Köyü mensubu olan Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, 1995 yılında Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümü’nden mezun oldu. 1997 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesinden yüksek lisans derecesini alan Prof. Dr. Kızıltoprak, 2001 yılında da Marmara Üniversitesinden doktora derecesini kazandı.

Kızıltoprak, 'Mısır’da Osmanlı’nın Son Yüzyılı', 'Mısır’da İngiliz İşgali; Osmanlı’nın Diplomasi Savaşı: 1882- 1887', 'II. Abdülhamid’in Dış Politikası ve Taşöz Operasyonu', '15 Numaralı Mühimme-i Mısır Defteri: Mehmed Ali Paşa’dan Hüseyin Kamil’e Mısır Siyasi Tarihinin Önemli Belgeleri', 'Modern Devlet’e Giden Yolda Mülk Siyaseti Osmanlı Suriyesi’nde Hukuk, Yönetim ve Üretim', 'II. Abdülhamid Zamanında Bir Osmanlı Binbaşısının Gözünden Libya' başlıklı kitapların yazarıdır.

Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesinde Rektör Yardımcılığı ve Yalova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde dekanlık görevlerini yürütmüştür. Türkiye Bilimler Akademisinde (TÜBA) görevler üstlenen Kızıltoprak, 2013-2018 yılları arasında Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığında (TİKA) üst düzey yöneticilik yapmıştır.

Kazım Karaçoban

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sinan Karacaoğlu
Sinan Karacaoğlu - 10 ay Önce

Hayırlı olsun Allah utandırmasın

Hadan Ercan
Hadan Ercan - 10 ay Önce

Hayırlı olsun. Halis aydemir gibi değerli bir hocamız da orada. Cübbeli gibi şarlatanlar sevmez hocayı…

SIRADAKİ HABER

banner200

banner205