Kelkit Vadisinin Sorunu"YOL" İçin Bir Araya Geldiler

Kelkit Vadisinin en büyük sorunlarından olan yol konusunda çalışma yapmak için görüş birliğine varıldı.

Kelkit Vadisinin Sorunu"YOL" İçin Bir Araya Geldiler

Kelkit Vadisi Platformu öncülüğünde bir araya gelen STK temsilcileri ve akademisyenler, bölgemizin yol sorununu konuşup çözüm önerilerini dile getirdiler.

1 Ekim 2023 Pazar günü İstanbul Florya'da bulunan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Tesilerindeki kahvaltı programında bir araya gelen katılımcılar;  Akademisyenler  Oktay Yıldız ve Necmettin Muttlu'nun bölge yollarını çalışarak yaptıkları sunum üzerine  tek tek söz alarak  görüş ve önerilerini dile getirdiler.

Şiran Dernekler Federasyonu Başanı Serkan Kaya ve Çamoluk Derneği Başkanı Hacı Canik başkanlığında yapılan toplantıya; Şebinkarahisar Dernek Başkanı Mehmet Şimşek, Şiran Eğitim ve Kalkınma Vakfı Başkanı Ramazan Kahveci,  Alucra Vakfı Başkan Yardımcıları Eğitimci  Arif Dede ve Salim Kuzyurt, Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi  Oktay Yıldız, 

Nişantaşı Üniversitesi Öğretim Üyesi Necmettin Mutlu, Mimar Şamil Enes Mutlu, Çamoluk Derneği Başkan Yardımcısı Yunus Acar, Şiran Eğitim ve Kalkınma Vakfı Başkan Vekili Abdullah Canan, Şiran Dernekler Federasyonu Başkan Vekili İbrahim Yılmaz, Şiran Dernekler Federasyonu  Danışmanı Yüksel Hamzaoğlu, Gölova Vakfı Başklan Vekili Adnan Akça ile Çamoluk Haber Editörü Kazım Karaçoban katıldılar.

Toplantıda; Karadenizi  İçanadolu'ya bağlayacak en kısa yolun Gümüşhane Şiran güzergahından geçen yolun olduğunu ve  yol güzergahındaki Tersun Dağına tünel yapılmasının da, bu yolun uluslararası olarak kullanılmasını sağlayacağını söylediler.

Çamoluk Dernek Başkanı Hacı Canik'te yol konusunda Çamoluk'un asli taleplerinin Alucra Çamoluk yolu ile Çamoluk İstanbul yolu güzergahının zağpa yolu üzerinden sağlanması olduğunu dile getirdi.

Alucra Vakfı Başkan Yardımcısı Salim Kuzyurt'ta her ilçenin farklı öncelikleri olduğunu daha önce Şebinkarahisar Alucra ve Çamoluk ilçeleri olarak yol konusu ile ilgili bir platform oluşturulup bu platformun çalışması olduğunu, pandemi nedeniyle çalışmaların sonuçlanamadığını söyledi.

Yapılan konuşmaların ardından konunun gündemede tutulması için toplantıların devem etmesi konusunda görüş birliğine varıldı.

Çamoluk Haber

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2023, 18:25

Kazım Karaçoban

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ramis tolay
Ramis tolay - 10 ay Önce

O yol camolukdan geçmediği sürece isterseniz Çamolukgun kalınması imkansiz

Veysel  Duyuş
Veysel Duyuş - 10 ay Önce

Bu Bölgenin Enbüyük sorunu Yol Ulaşım Ben Bu konuyu Setakaların Gündeme Almalarını Duyarlılık Göstermelerini Çok Değerli Buluyorum Bölge Millet Vekillerine Duyurulur

Halkın sesi
Halkın sesi - 10 ay Önce

O yollar yapılsa da yapılmasa da halk oyunu vermeye devam ediyor. Haliyle siyasiler de yapsam da yapmasam da oy geliyor diyor.
Bölge halkı alamadığı hizmetler ile ilgili siyasilere hiç ceza kesmiyor. Bence bu konunun üzerinde de düşünülmeli zira yerel seçimler yaklaşıyor yani siyasi bir mesaj vermenin tam sırası.

Cengiz metin
Cengiz metin - 10 ay Önce

Öncelikle bu yapılan toplantının vadinin ilçelerine hayırlı olmasını diliyorum inşAllah bu birliktelik devam eder çözüm odaklı birlikten önemli sonuçlar alınacağına yürekten inanıyorum.Benimde daha çok önemli gördüğüm bir projeyi telep ediyorum bu vadi nin içerisinden bir il çıkartılması hem halkımız için hemde bölgemiz için daha güzel ve hayırlı olacağına inanıyorum.

SIRADAKİ HABER

banner200

banner205